Rodzaje leasingu


Leasing finansowy
Wybierając ten rodzaj umowy leasingowej podatnik musi wiedzieć, iż przedmiot leasingu zostanie zaliczony do składników majątkowych leasingobiorcy, więc przeciwnie do leasingu operacyjnego, to na nim spoczywa obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Dodatkowo do kosztów uzyskania przychodów korzystający może jedynie zaliczyć część odsetkową raty leasingowej. Podatek VAT natomiast należy uiścić w całości z góry przy pierwszej racie tuż po odbiorze przedmiotu. Warto wspomnieć, że klient staje się właścicielem przedmiotu leasingu automatycznie po wpłacie ostatniej raty.

Leasing operacyjny
Przy tej formie umowy przedmiot leasingu zaliczany jest do składników majątkowych leasingodawcy (np. firmy leasingowej). Obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych należy zatem do niego. Natomiast kosztami uzyskania przychodu korzystającego z przedmiotu umowy są raty leasingowe, do których doliczany jest podatek VAT oraz opłata wstępna. Suma ustalonych w umowie opłat, pomniejszona o należny podatek VAT, odpowiadać musi co najmniej wartości początkowej środków trwałych. Po zakończeniu okresu trwania umowy leasingobiorca ma prawo do wykupu użytkowanego przedmiotu.

Wynajem Długoterminowy
Wynajem długoterminowy to forma finansowania w której płacisz stałą opłatę miesięczną za przedmiot leasingu, ale nie musisz go wykupować. Dodatkowo podmiot finansujący gwarantuje serwis przedmiotu leasingu, więc nie martwisz się o naprawy i przeglądy techniczne. Dowiedz się od specjalisty ile zaoszczędzisz dzięki wynajmowi długoterminowemu.

Leasing mierzony kilometrami
W tej formie finansowania płacisz tylko za faktycznie przejechane kilometry, dzięki temu zawsze wiesz ile zapłacisz. Dodatkowo oferujemy możliwość zarządzania flotą samochodową poprzez aplikację! Przykładowe ceny pojazdów w leasingu mierzonym kilometrami:

Leasing maszyn i urządzeń
Sprzęt do zadań specjalnych wymaga przejrzystego i odpowiednio dopasowanego finansowania – dzięki naszemu leasingowi nakręcisz swój biznes szybko i bez zbędnych formalności. Maszyny budowlane, urządzenia rolnicze i sprzęt leśny, sprzęt medyczny oraz diagnostyczny; a także obrabiarki do metalu, drewna i tworzyw sztucznych oraz wiele innych – zapytaj o ofertę naszego specjalistę. Pomożemy Ci wyposażyć zarówno gabinet lekarski czy kosmetologiczny, jak i przygotować się do okresu żniw. Z Business-Leasing każde urządzenie niezbędne do prowadzenia własnej działalności jest tu i teraz na wyciągnięcie ręki!

Poradnik dla Ciebie


Dla kogo i na co leasing?

WIĘCEJ

Nasze propozycje

WIĘCEJ

Rodzaje leasingu

WIĘCEJ

Korzyści z leasingu

WIĘCEJ

POTRZEBUJESZ FINANSOWANIA?

Napisz do nas, a nasi specjaliści bezpłatnie odpowiedzą na Twoje pytania.

info@business-leasing.com

ZAMÓW KONTAKT